درباره پروژه
سایتی که هم اکنون پیش رو دارید، حاصل تلاش جمعی از افراد جامعه فارغ التحصیلان دبیرستان ماندگار البرز است. با هر چه دور افتادن جمع دوستان و فارغ التحصیلان دبیرستان، نیاز برای ایجاد یک کانون گرم برای تجدید خاطرات و ارتباط فارغ التحصیلان باعث شد تا در گذشته جامعه ای به نام جامعه فارغ التحصیلان دبیرستان البرز شکل بگیرد. در سال های اخیر با بزرگ تر و پراکنده شدن جمع فارغ التحصیلان نیاز به ایجاد یک پایگاه همیشه در دسترس برای ارتباط میان آن ها باعث شد تا هیئت مدیره جامعه عزم خود را برای راه اندازی یک پایگاه اینترنتی جدید و مجهز جزم کند. از این رو با کمک و مساعدت اعضای هیئت مدیره این کار کلید خورد و هم اکنون نیز در حال انجام است.

در فاز اول کار، برای اولین بار در تاریخ دبیرستان،بخشی از کتاب آقای میر اسد الله موسوی ماکویی حاوی نام، سال فارغ التحصیلی و رشته تحصیلی بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک پایگاه داده کامپیوتری در آمد که قدم بزرگی در راه جمع آوری اطلاعات فارغ التحصیلان است. در سایتی که پیش رو دارید بخشی از این پایگاه داده به صورت آنلاین در دسترس قرار گرفته و ادامه آن نیز در دست تهیه و بارگزاری است.

در فاز دوم کار یک موتور جستجوی مشخصات فارغ التحصیلان برای سایت طراحی و پیاده سازی شد. در فاز سوم که در دست اجراست، گرافیک و محیط سایت طراحی و گسترش داده خواهد شد. تا راه اندازی نهایی پایگاه اینترنتی دبیرستان البرز، در پایگاهی که پیش رو دارید می توانید گزارشات پیشرفت را ملاحظه کنید و جستجوی دوستان (تا جایی که اطلاعات بارگزاری شده) را، انجام دهید.

در پایان باید از زحمات بی دریغ و همیشگی دبیر بزرگوار انجمن، جناب آقای دکتر بهزاد اشتری که انرژی بخش تمامی اعضای انجمن و پیگیر مستمر این پروژه هستند و همچنین از همکار و دوست عزیرم جناب آقای مهندس علی دانشمند که زحمت اجرا و پیاده سازی این پایگاه را می کشند و تمامی اعضای جامعه که پشتیبان ما بوده و هستند، تشکر و قدردانی کنم.

با آرزوی توفیق الهی و بهروزی
عضو هیئت مدیره جامعه فارغ التحصیلان دبیرستان ماندگار البرز
حمید رضا قوامی